Home Porady Nawet lekarze są zaskoczeni korzyściami płynącymi z połączenia tych naturalnych składników!

Nawet lekarze są zaskoczeni korzyściami płynącymi z połączenia tych naturalnych składników!

Mieszanka miodu i cynamonu to jeden z najsilniejszych, naturalnych środków zaradczych. Stosowana jest od wieków w medycynie Yunani i Ayurveda.

Jest to całkowicie naturalny lek, który nie ma skutków ubocznych. Może być on wykorzystywany przez cukrzyków w umiarkowanych ilościach. Dodatkowo leczy się nim różnorakie problemy zdrowotne. Od zapalenia stawów, do przewlekłych dolegliwości. Warto jednak zaznaczyć, że należy używać miodu naturalnego i cynamonu prawdziwego (cinnamomum verum).

Poniżej znajdziesz najważniejsze korzyści płynące ze stosowania tych dwóch niezwykłych składników.

miod

Artretyzm

Łyżeczkę miodu i łyżeczkę cynamonu dodaj do filiżanki ciepłej wody. Pomoże to w leczeniu przewlekłego bólu. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Kopenhadze pokazały, że po zastosowaniu takiej terapii, ból zmniejszył się u 73 na 200 badanych, którzy spożywali lek przed śniadaniem i kolacją. Dodatkowo, ci którzy mieli problemy z poruszaniem, stopniowo zaczynali chodzić o własnych siłach.

Niestrawność

Spożywając mieszankę tuż przed posiłkami, wspomagasz swoje trawienie i zapobiegasz przejedzeniu.

Zmęczenie

girl-1064659_960_720

Źródło: Pixabay.com

Cukier to świetny wybór dla osób starszych. Daje im energię i elastyczność. Dr Milton twierdzi, że codzienne spożywanie ½ łyżki miodu z cynamonem i ciepłą wodą bardzo poprawia witalność.

Cholesterol

Aby obniżyć poziom cholesterolu nawet o 10% w 2 godziny, wymieszaj 2 łyżeczki miodu i 3 łyżeczki cynamonu w filiżance. Popijaj tę mieszankę w ciągu dnia. 

Odporność

Regularne stosowanie mieszanki zwalcza bakterie. Miód jest bogaty w żelazo i witaminy. Walczy także z wirusami i wzmacnia białe krwinki.

Brzuch

Miód z cynamonem potrafią uspokoić rozstrojony żołądek, a także zapobiegają wrzodom.

Przeziębienie i grypa

coat-15845_960_720

Źródło: Pixabay.com

Aby wyleczyć przeziębienie, grypę lub zapalenie zatok, zmieszaj 1 łyżkę miodu i ¼ łyżeczki cynamonu w filiżance ciepłej wody. Taką miksturę pij przez trzy dni.

Problemy z sercem

Z tych dwóch składników przygotuj pastę i zastąp nią dżem. Jedz na śniadanie wraz z chlebem, aby uregulować poziom cholesterolu i zapobiegać zawałom serca. Miód i cynamon pozwalają utrzymać zdrowe tętnice, ułatwią oddychanie i regulują bicie serca. Dodatkowo, ta mieszanka powszechnie stosowana jest w domach opieki w Kanadzie i USA w przypadku zatkanych tętnic i teleangiektazji.

Wypadanie włosów

Przygotuj pastę z 1 łyżeczki cynamonu, 1 łyżki miodu i oliwy z oliwek. Mieszankę nałóż na głowę bezpośrednio przed kąpielą. Odczekaj około 15 minut i dokładnie spłucz włosy. 

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Strona 1 z 212

Twoja reakcja?

Super
Super
285
Ha ha
Ha ha
11
Wow
Wow
39
Smutny
Smutny
8
Zły
Zły
16

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz