Home Porady Wiesz, że cebula może znacząco zwiększyć poziom testosteronu? To nie żart!

Wiesz, że cebula może znacząco zwiększyć poziom testosteronu? To nie żart!

Wiesz, że cebula może znacząco zwiększyć poziom testosteronu? To nie żart!

Jak dowodzą badania przeprowadzone przez irańskich naukowców na gryzoniach, jedzenie cebuli wpływa na wzrost poziomu testosteronu. I to znacząco, bo aż o 300 procent!

Cebula na całym świecie wykorzystywana jest w leczeniu wielu chorób. Jako środek farmaceutyczny, stosuje się ją już od starożytności. Jednocześnie pełni istotną rolę w diecie – jest bogatym źródłem antyoksydantów i przeciwutleniaczy. Według badań Uniwersytetu Tabriz, wpływa również na produkcję testosteronu i plemników w męskich narządach płciowych.

onions-can-increase-testosterone

Badanie przeprowadzono na trzech grupach gryzoni w czasie 20 dni.

Każda z grup liczyła 10 osobników. Pierwsza otrzymywała zwykłe pożywienie, druga 0,5g/kg świeżego soku cebulowego każdego dnia, zaś trzecia 1,0g/kg soku cebulowego. 

Ostatniego dnia pobrane zostały próbki plemników gryzoni i zmierzono ich poziom testosteronu. Stwierdzono, że jego całkowity poziom wzrósł w każdej badanej grupie. Tylko w grupie otrzymującej wysoką dawkę świeżego soku z cebuli, wzrósł poziom hormonu luteinizującego (LH). Stężenie hormonu foliowego (FSH), a także ruchy i żywotność plemników nie zmieniły się.

Dlaczego więc naukowcy uważają, że cebula zwiększa poziom testosteronu?

Przeciwutleniacze neutralizują wolne rodniki w jądrach. Wynika to ze spadku stężenia malondialdehydu, który ma miejsce w przypadku podawania dużych dawek soku cebulowego. Badacze podejrzewają, że przeciwutleniacze to prawdopodobnie związki selenu i fenole, takie jak kwercetyna i izoramnetyna. Ta ostatnia zapobiega miażdżycy, obniża ciśnienie krwi i chroni przed nowotworami.

Źródło: www.fitnessandpower.com

Twoja reakcja?

Super
Super
13
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz