Home Inspirujące Ta kobieta zrzuciła 205 kilogramów w dwa lata! To, jak bardzo się zmieniła jest niesamowite.

Ta kobieta zrzuciła 205 kilogramów w dwa lata! To, jak bardzo się zmieniła jest niesamowite.

Otyłość to problem, który dotyka coraz większej ilości osób na całym świecie.

Mówi się, że istnieje 50 różnych wymówek, którymi staramy usprawiedliwić nasze dodatkowe kilogramy. Prawda jest jednak taka, że w większości przypadków tylko się nimi zasłaniamy. 34-letnia Nikki Webster była tak otyła, że nie potrafiła nawet samodzielnie się umyć. Ważyła druzgocące 294 kilogramy.

Historia Nikki została udokumentowana przez telewizję TLC. Kobieta przeprowadziła się z Arkansas do Teksasu, aby nawiązać współpracę z doktorem Nowozaradanem – chirurgiem specjalizującym się w problemie otyłości.

waga1

„Mój ciężar osłabiał moje ciało, wszystko mnie bolało. Nienawidziłam tego. Jedzenie było moim uzależnieniem, nałogiem, który mnie zabijał”

Przed samym zabiegiem kobieta musiała zrzucić 20 kilogramów. Treningi i dieta nie były dla niej łatwe. 3 miesiące później udało się w końcu wykonać zadanie, a operacja żołądka została zatwierdzona.

waga2

Operacja przebiegła pomyślnie i w ciągu roku Nikki zrzuciła 100 kilogramów! Cały czas była pod opieką terapeuty, który doglądał czy przypadkiem wcześniejsze problemy nie psują jej sukcesu.

waga3

Wielkim sprawdzianem dla kobiety była śmierć jej przyjaciela, który również poddawał się takiej samej operacji. Nikki starała się znajdować motywację do działania. Dr Nowozaradan miał dobre wieści – jeśli kobieta zrzuci jeszcze więcej kilogramów, będzie mogła pozbyć się nadmiaru skóry na brzuchu.

waga4

Gdy Nikki zrzuciła w sumie 160 kilogramów, została zakwalifikowana do zabiegu. Po nim straciła kolejne 25 kilogramów. Niestety, wystąpiły komplikacje. Z powodu krwawienia wewnętrznego kobieta musiała przejść dodatkową operacje.

waga5

Wszystko zakończyło się sukcesem i Nikki mogła wrócić do domu. Wtedy ważyła już jedynie 90 kilogramów. Musiała kupić sobie nowe ciuchy! Poszła także na randkę i po raz pierwszy od dawna mogła przejechać się na rowerze.

waga6

Mimo iż transformacja Nikki jeszcze się nie skończyła, jej życie zmieniło się diametralnie. Brawa za wytrwałość!

waga7

Nikki nie tylko pokonała swoje słabości, ale także udowodniła, że ciężką pracą i determinacją można osiągnąć każdy cel oraz że nigdy nie jest za późno na zmiany.

Źródło: dailymail.co.uk

Twoja reakcja?

Super
Super
439
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
93
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
13

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz